KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12419024
*
nr 1241 9024
Max Römer
(1878-1960), Tyskland
Akvarell, Madeira. Signerad, daterad 1952, bladets mått: 22x15 cm
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 19:04:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 18:28:52
1
1.100 kr
18/3 18:59:44
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa germany madeira max römer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
9315 Akvarell
gerd, Signerad, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:45
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:16
-
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17
-
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:06
*
Max Römer
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
nr 1241 9024
Max Römer
(1878-1960), Tyskland
Akvarell, Madeira. Signerad, daterad 1952, bladets mått: 22x15 cm
Max Römer, tysk bildkonstnär född 1878, död 1960.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/3 18:28:52 | 1 | 1.100 kr |
| 18/3 18:59:44 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa germany madeira max römer tyska tyskland tyskt vattenfärg
-
9315 Akvarell
gerd, Signerad, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:45 -
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:16 -
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24 -
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17 -
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:06



